Ako vybrať správnu veľkosť bajku?

Náš tím

Nazdar zjazdár! Vitaj u nás, nevyzúvaj sa! Sme bajky.sk - oficiálny predajca bicyklov značky Nukeproof, Mondraker, GT, doplnkov Fox, Troy Lee Designs, 100% a ďalších. Zameriavame sa najmä na zjazďáky, BMX-ky, enduro a dirt bicykle. V našom portfolku nájdeš ale aj rakety z iných segmentov. Ak ťa zaujíma zrod nášho shopu, nižšie nájdeš long story short o tom, ako vznikli bajky.sk a neskôr aj náš SPDH tím.

 1. 2012

  Nápad

  V roku 2012 predpovedali Mayovia najväčší koniec sveta, ale nám sa vtedy začala písať história. Hovorí sa - teraz alebo nikdy. A tak popri zamestnaní začíname rozbiehať e-shop s bajkami a plníme si sen.

 2. 2013

  Spúšťame e-shop!

  Akoby zázrakom prežije aj okolitý svet. Nevydychujeme, berieme to ako znamenie a spúšťame náš prvý oficiálny e-shop. Začíname sa zameriavať na zjazdové značky a spočiatku predávame výhradne komponenty Nukeproof, Dartmoor a doplnky Cube.

 3. 2014

  Stávame sa vyvolenými

  Postupne si trúfame oslovovať čoraz viac dodávateľov. Stávame sa Vyvolenými. Okrem komponentov začíname predávať aj bicykle Nukeproof ako jediný predajca značky na Slovensku.

 4. 2015

  Naša rodina sa rozrastá

  Dopĺňame portfólio o značky Alpinestars, Mondraker, začíname sa zameriavať na predaj produktov od trailu až po downhill a naša rodina sa rozrastá - nadväzujeme partnerstvo s nádejným zjazdovým pretekárom Timotejom Litvajom.

 5. 2016

  Z koníčka full-time job

  E-shop už nie je len hobby a pouhý sen. Dávame výpoveď v práci a začíname sa biznisu venovať naplno. Oslovuje nás downhill tím C.T.C. Wolf Riders ohľadom potenciálnej spolupráce a my žiadosť o ruku s radosťou prijímame.

 6. 2017

  Máme vlastný SPDH tím!

  Rastieme ako z vody a byt na Vietnamskej nás už omína. Stávame sa hlavným sponzorom bajkerov z C.T.C. Wolf Riders a meníme názov SPDH tímu na bajky.sk C.T.C. V tom istom roku zaznamenávame jeden z našich najväčších úspechov a ovládname bedňu na Slovenskom pohári vo Veľkej Rači.

 7. 2018

  Z bytu do kamennej predajne

  Sťahujeme sa z bytu do kamennej predajne, kde začíname okrem bajkov a komponentov predávať aj oblečenie Fox, Mondraker, GT, doplnky Lezyne a predaj dopĺňame o servis. Okrem toho kultúrne žijeme - v spolupráci s bajky.sk vzniká lifestylový film Pružinári, ktorý odpaľujeme na BikeFeste v Kálnici a davy šalejú.

 8. 2019

  Servis, testovačky a iné dobrodružstvá

  Okrem predaja už aj servisujeme. Začíname opravovať vidlice ako oficiálny autorizovaný servis značky RockShox. V spolupráci s BMX Club Rača rozširujeme portfólio aj o bikrosové bajky Chase a trail segment o značku Ragley. Bikefest v Kálnici sa bez nás nezaobíde ani tento rok, a preto balíme celý náš kredenc, testovačky bajkov od Nukeproof a Mondraker a vyrážame za ďalším dobrodružstvom.

 9. 2020

  Nič nás nezastaví

  Svet sa zase zbláznil. V Číne niekto zjedol netopiera a ľudia sa už viac nemôžu bozkávať. My sme ale prežili koniec sveta a nejaký nový druh vírusu nás nezastaví. Nastávajú zmeny vo vedení, zamykáme predajňu na dva západy, prechádzame do pôvodného online režimu a efektívne využívame voľný čas. Na školení v servisovaní komponentov pre DVO dostávame nálepku autorizovaného servisu a predajcu ďalšej vysnívanej značky.

 10. 2021

  Pripíjame na život!

  Jediná cesta ako z toho von je čipovanie a preto neváhame! Picháme si mikročip do ľavého pleca a získavame nesmrteľnosť. Meníme vizuálnu identitu, sťahujeme kamennú predajňu do väčších priestorov a pripravujeme nový e-shop. Okrem toho bicyklujeme, žijeme, spolupracujeme a rastieme. Pripíjame na život a oslavujeme 9. výročie od svojho založenia. Ride or die b*tches!

Servis

Zameriavame sa na kompletný servis bicyklov a údržbu jednotlivých komponentov. Sme oficiálny autorizovaný servis značky RockShox a DVO.

Zistiť viac